دوره های آموزشی

شهریور

17

1395

ICDL2

ICDL2 مبانی: (آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات کامپیوتری) در اين مهارت داوطلبان مفهومي كلي از فناوري اطلاعات و كار با نرم افزار و سخت افزار رايانه و عملکرد اجزای سخت افزار را فرا خواهند گرفت، همچنين با شبكه هاي اطلاعاتي و كاربرد روزانه برنامه هاي كاربردي رايانه آشنا می شوند. ویندوز: (توانایی استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایلها و پوشه ها) داوطلبان مي بايست امكان استفاده از رايانه و سيستم عامل را فرا گيرند و بتوانند تنظيمات اصلي دلخواه خود را در ويندوزانجام دهند. همچنين لازم است كار و مديريت فايل هاي رايانه اي از جمله كپي، حذف و .... را بتوانند به راحتي انجام دهند. اینترنت: (آشنایی با مفهوم اینترنت و کار با صفحات اینترنتی) از قبیل جستجو ی اینترنتی به بهترین شکل ممکن، جستجوی پیشرفته و ساختن صندوق پستی، ارسال و دریافت EMAIL در این دوره آموزش داده می شود.

شهریور

20

1395

اندروید

زبان برنامه نویسی سیستم عامل اندروید ANDROID به زبان ساده سيستم عاملي است براي دستگاه هاي موبايل و گوشي هاي هوشمند که توسط بيش از 30 کمپاني معروف پشتيباني مي شود. آندرويد اوپن سورس است و توسعه دهندگان مي توانند با استفاده از ANDROID SDK برنامه هاي مختلفي براي اين سيستم عامل بنويسند. در واقع اندرويد بستري را فراهم مي کند تا برنامه نويسان بتوانند هرچه سريعتر و بهتر برنامه هايي بسازند که از تمام ويژگي هاي يک گوشي هوشمند استفاده کند. اندرويد به معناي واقعي “باز” (OPEN) است، يعني برنامه نويس مي تواند از تمام قدرت يک تلفن همراه استفاده کند. اندرويد امکان استفاده از توابع داخلي گوشي موبايل همچون شماره گيري، فرستادن SMS يا استفاده از دوربين گوشي را به برنامه نويسان مي دهد تا بتوانند اپليکيشن هاي قدرتمند و کاربردي براي کاربران بسازند.

شهریور

20

1395

طراحی وب سایت

عبارت HTML مخفف HYPER TEXT MARKUP LANGUAGE به معنای زبان نشانه گذاری فوق متن است. HTML زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و در واقع سنگ بنای وب است به طوری که کلیه کدهای صفحه از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به این زبان تبدیل شده و توسط مرورگر نمایش داده می شوند. به عبارت دیگر مرورگرها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای ASP و PHP را نمی شناسند و کد قابل فهم برای آنها HTML می باشد. دستورالعملهای این زبان، برچسب (TAG) نام دارند که محتوای یک صفحه وب، به وسیله آنها، نشانه گذاری شده به عبارت ساده تر یعنی نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، توصیف می شود. هریک از برچسب های HTML معنا و مفهوم خاصی دارند و تاثیر مشخصی بر محتوا می گذارند. مثلا TAG های مشخصی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند (LINK) به صفحات دیگر در HTML تعریف شده اند. یک سند HTML یک فایل متنی ساده است که با پسوند HTM یا HTML نام گذاری شده و حاوی TAG های HTML می باشد. مرورگرهای وب، که قادرند TAG های HTML را درک و تفسیر کنند تک تک TAG ها را از داخل سند HTML خوانده و صفحه وب متناظر با آن سند را نمایان سازی می کنند. CSS مخفف کلمه CASCADING STYLE SHEETS و به معنی "برگه های پشت سر هم و مشبک" است. ویژگی مربوط به HTML که توسط کنسرسیوم وب (W3C) توسعه یافته و به نویسندگان اسناد HTML و کاربران آن، امکان می دهد تا برگه های مشبک را به اسناد HTML خود متصل نمایند. برگه های مشبک شامل اطلاعات مربوط به آماده سازی چاپ و چگونگی ظهور صفحه مانند فونت متن داخل صفحه است JQUERY یک کتابخانه جاوا اسکریپت می‌باشد که برای ساده کردن نوشتن اسکریپ‌های سمت مشتری در (HTML) طراحی شده است. ج

مهر

17

1395

ICDL1

در این دوره آموزش داده می شود. Icdl1 WORD: صفحه آرایی و ایجاد جداول و فرم های مختلف اداری و تحقیقاتی، داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي پردازش متن از جمله (WORD) را بدانند و همچنين كاربرد روزانه آن را (ايجاد، ويرايش، قالب بندي، جدول بندي، كار با تصاوير و....) فرا گيرند. EXCEL: انجام عملیات محاسباتی و رسم نمودار و تجزیه و تحلیل آماری، داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي صفحه گسترده از جمله (EXCEL) را بدانند و همچنين لازم است بتوانند از توابع و فرمول هاي مقدماتي رياضي و كاربردي استفاده کنند. ACCESS: وارد کردن اطلاعات، طراحی فرم های لازم، گزارش گیری خودکار از آنها، در اين مهارت داوطلبان بايد مفهوم پايگاه داده در رايانه را متوجه شوند و همچنين بتوانند در حالت مقدماتي جداول پايگاه داده اي با پرس و جو هاي مقدماتي را ايجاد و ويرايش كنند. POWERPOINT: ارائه مطالب با کامپیوتر، ساخت برنامه های نمایشی و تبلیغاتی، داوطلبان بايد بتوانند از ابزارهاي ارائه مطلب رايانه به خصوص نرم افزار (POWER POINT) به خوبي استفاده نمايند. به اين صورت كه امكان ايجاد اسلايدها و ويرايش و قالب بندي متون و تصاوير درون آن را داشته باشند.

مهر

1

1395

مهندسي شبكه

با پيشرفت علوم رايانه ای و فن آوري اطلاعات هر روزه استفاده از شبكه هاي رايانه ای فراگيرتر و گسترده تر ميگردد. به تبع اين امر، نياز به متخصصين و تكنسين های شبكه نيز در اين عرصه اجتناب ناپذير مي باشد. مدرک تخصصی تکنسين شبکه مربوط به شرکت کامپتيا يا +NETWORK بر آورنده چنين نيازی می باشد. افراد دارای اين مدرک دارای دانش مورد تاييد در زمينه شبکه، توپولوژيها، پروتوکلها، استانداردها، راه اندازی و پشتيبانی شبکه می باشند که معادل نه ماه تجربه کار در شبکه می باشد. دنيای تکنولوژی اين مدرک را به عنوان بهترين نقطه ورود به دنيای شبکه می شناسد.

08

08

1396

ICDL درجه 2

آموزش دوره مباني - ويندوز - اينترنت