دوره های آموزشی

08

08

1396

ICDL درجه 2

آموزش دوره مباني - ويندوز - اينترنت

08

08

1396

اتوكد

به صورت كاملا كاربردي

4

13

96

عکاسی ابنیه تاریخی

هدف اصلی از عکاسی حرفه ای معماری ، گرفتن تصاویر زیبا از ساختمان ها است، اما عکاسی معماری فقط به عکس های کلی از ساختمان محدود نمی شود بلکه یک فرم هنری را در خود جای داده که می تواند نتایج بسیار زیبایی داشته باشد. عکاسان به طور طبیعی می تواند زیبایی ها را در یک دیوار آجری را ببینند و شروع به عکس گرفتن از آثار معماری کنند. در عکاسی معماری آگاهی از بنای تاریخی موردنظر است، عکاس باید برای کسب اطلاعاتی از بنا و بازدید از آن وقت کافی صرف کرده و هنگام بازدید زوایای متفاوت آن را ارزیابی کند. در مورد اغلب بناهای تاریخی، مطالبی در کتابها چاپ شده که برای شروع راهنمایی های مناسبی را در اختیار عکاس قرار می دهد.

آبان

13

1396

عکاسی شب

در این شاخه از عکاسی به شما نکات و تنظیمات کلیدی عکاسی در شب را آموزش خواهیم داد تا بتوانید عکسهای فوق العاده ای بگیرید. ما نه تنها تنظیمات مناسب برای عکاسی در شب را به شما خواهیم گفت، بلکه نکاتی راجع به کنترل کردن رنگها، برنامه ریزی برای عکاسی و… را هم بررسی می کنیم. بیرون رفتن در شب و عکاسی در هوای تاریک یکی از هیجان ترین راه ها برای پیشرفتتان در شاخه های مختلف عکاسی است.

شهریور

13

1396

عکاسی خبری

عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به عکس‌هایی گفته می‌شود که پیام و هدف اصلی آنها خبر رسانی است و آنگونه که کارشناسان رسانه تعریف می‌کنند؛ عکاسان خبری، همان نویسندگان مقاله و مخبران خبر به وسیله تصویر یا همان عکس هستند. سه تعریف رایج دربارهٔ عکاسی خبری وجود دارد: هنری است که برای قصه‌گویی عکاسانه به کار گرفته می‌شود تا زندگی را مستند کند. پدیده‌ای جهانی است و به همه مربوط است و از محدودیت‌های زبانی و فرهنگی عبور می‌کند. فتوژورنالیسم ما را به عکس‌هایی ارجاع می‌دهد که یک داستان را بیان می‌کند؛ مثل عکس‌هایی که در رسانه‌های خبری می‌بینیم یا مجلات، گاه‌نامه‌ها یا هفته‌نامه‌ها. این عکس‌ها می‌تواند دربر گیرندهٔ عکاسی مستند، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی در صحنه، عکاسی ورزشی، زندگی جاری، علایق انسانی و به تصویر کشیدن شیوه معاصر و رایج زندگی باشد. اما نکتهٔ مهم در این بخش این است که در فتوژورنالیسم روایت عکس مقدم بر قضاوت است، یعنی باید عکس، دیگران را به قضاوت بکشد، پس لازم است به عکاسان خبری گفته شود: سعی نکنید قضاوت خود را به عکس القا کنید. در فتوژورنالیسم، عنوان یا مضمون مقدم بر عکس است و باید به مخاطبان و بینندگان و کسانی که داوری می‌کنند کمک کند تا خودشان داستان یا ماجرا را کشف کنند.

مهر

13

1396

عکاسی آنلیه بیرون ااز آتلیه

هر عکاس پرتره در موقعیت خارج از آتلیه با چالش‌های خاصی مانند توجه به جزئیات مربوط به سوژه مورد نظر، پوز سوژه، نورپردازی و ترکیب‌بندی روبروست. شاید یکی از بزرگترین اشتباهات عکاسان غیر حرفه‌ای در محیط باز، عدم توجه کافی به صحنه پس زمینه عکس پرتره است. عکاسانی که به اندازه کافی به جزئیات موجود در کادر عکس‌شان دقت نمی‌کنند، نتیجه کارشان عکسهایی خواهد بود که تمرکز کافی بر روی سوژه وجود ندارد. هیچ عروس یا فارغ‌التحصیل دانشکده‌ای بابت عکسی پول نمی‌دهد که در آن یک شاخه درخت به پشت سرش چسبیده باشد! چنین المان‌های مزاحمی، تمرکز روی سوژه اصلی را به هم می‌زنند و به کیفیت کار عکاس لطمه زیادی وارد می‌کنند.

شهریور

13

1396

عکاسی طبیعت

یکی از لذت بخش ترین ژانرهای عکاسی ، عکاسی از طبیعت است. عکاسی طبیعت سرشار از حس زندگی ست که مورد علاقه بسیاری از عکاسان حرفه ای و آماتور می باشد. در این سبک توجه عکاس به محیط طبیعی اطراف معطوف است که شامل عکاسی از مناظر طبیعی، حیات وحش شامل حشرات و پرندگان، عکاسی از زیر آب و دریا و عکاسی از ابرها میباشد. معمولا این ژانر را با عکاسی لند اسکیپ یا منظره اشتباه می گیرند. در عکاسی لند اسکیپ بخشی از محیط طبیعی همراه با سوژه انسانی یا سازه های ساخت دست انسان به تصویر کشیده میشود. اما در عکاسی از طبیعت ملاک فقط عکاسی از محیط طبیعی بدون حضور انسان یا سازه های انسانی است.

مهر

20

1395

طراحي چهره (پرتره)

طراحي از چهره موضوعي كه مورد علاقه همه طراحان بوده و هست، مبحث طراحي از چهره است. بسياري از افراد حتي پيش از آغاز به طراحي، تلاشهاي فراواني در اين زمينه داشته و فعاليتها و تمرينات مربوط به طراحي را منحصر به موفقيت در ترسيم چهره مي دانند. براي طراحي از چهره لازم است كه مدل مناسبي داشته باشيد. شما مي توانيد از اشخاص اطراف خودتان درخواست كنيد تا به عنوان سوژه با شما همكاري كنند، در غير اين صورت به كمك آينه اي به اندازه متوسط (كه از چهره خودتان كوچكتر نباشد) به طراحي از چهره خودتان بپردازيد. پس از كسب مهارت كافي، مي توانيد از روي تصاوير و عكسها نيز طراحي كنيد ولي در هر حال تأكيد ما بر طراحي از سوژه عيني است، نه ذهني. تناسبات چهره براي طراحي از چهره، ابتدا بيضي تخم مرغي شكلي را به عنوان سر، در نظر گرفته، ترسيم نماييد. يك خط عمودي، دو نيمه چپ و راست چهره را به وجود مي آورد و با ترسيم يك خط افقي كه بيضي را به چهار قسمت مساوي تقسيم مي كند، محل چشم ها در چهره مشخص مي شود. چنانچه خط افقي را به پنج قسمت مساوي تقسيم كنيد، اندازه چشمها مشخص مي شود. شما متوجه مي شويد كه فاصله بين دو چشم، برابر با يك چشم است نيمه بالاي چهره را براي ابرو، پيشاني و موها در نظر گرفته و در نيمه پاييني به سراغ خط عمدي وسط چهره رفته و به كمك آن محل قرار گيري اجزاي ديگر چهره را پيدا مي كنيم. اگر از خط افقي تا پايين بيضي را به دو نيمه تقسيم كنيم، نوك بيني بر روي اين نقطه واقع مي شود. از اين نقطه تا انتهاي بيضي را نيز به نسبت يك سوم و دو سوم علامت گذاري مي كنيم تا خط ميان لبها نيز مشخص شود.

شهریور

20

1395

كاريكاتور

کاریکاتور را اینگونه تعریف کرده اند : ۱ هنرِ ارائه ی تصاویر اشخاص یا اشیاء ، که در آن صفات و خصوصیات بارز فرد یا شیئ ، به نحوی اغراق آمیز ، مضحک و غیر طبیعی به تصویر کشیده می شود. ۲ تصویر یا هراثرهنری ، که به نحوی مضحک و اغراق آمیز ، ویژگی های موضوع اصلی را به نمایش می گذارد. ۳ تصویر مشابه ، مضحک و غیر طبیعی از چیزی ارائه دادن.

شهریور

23

1395

مينياتورساز

مينياتورساز كسي است كه پس از گذراندن دوره آموزشي لازم بتواند از عهده طراحي با خط ، ترسيم حجم ، تركيب بندي در يك كادر معين ، ترسيم انواع پرسپكتيو ، طراحي طبيعت بي جان ، طراحي از طبيعت آزاد ، طراحي دست و پا ، طراحي چهره در حالت هاي مختلف ، طراحي آناتومي حيوانات ، طراحي آناتومي عمومي بدن انسان ، قلم گيري طرح ها ، پر داز زدن ، كار كردن با رنگ هاي سنتي و جديد و ساخت و ساز مينياتور و همچنين تشخيص تاريخ هنر ايران و اجراي تكنيك هاي مختلف برآيد .

تیر

1

1395

عکاسی صنعتی

عكاس صنعتي و تبليغاتي شاخه جواهرات و اشياي درخشنده جفء مشاغل وروه هنرهاي نمايشي مي باشد و شامل تنظيمات خاص دوربين ، ساخت پي زمينه و پس زمينه عكس ، تركيب بندي ، چيدمان ، نورپردازي و عكاسي از جواهرات و فلفات براق و اشياي درخشنده مي باشد . اين شغل با مشاغل عكاسي عمومي ، ديجيتال و نورپردازي در ارتباط مي باشد .

شهریور

27

1395

عکاسی آتلیه و پرتره

عكاس پرتره و آتليه جزوهنرهاي نمايشي مي باشد و شامل وظايف شناخت انواع چهره و راالت آن ، اجزاي تركيب بندي ، انتخاب لنف مناسب ، نورپردازي و عكاسي پرتره و در نهايت روتوش و ويراي عكس مي باشد و با مشاغل عكاسان ، تصويربرداران در ارتباط مي باشد .

شهریور

5

1395

ANSYS

نرم افزار ANSYS از دسته ابزارهای تحلیلی است که یک نرم افزار چند گانه است و قابلیت تحلیل مسائل گوناگون و متنوع مهندسی از قبیل حرارت, سیالات, مغناطیس, الکترواستاتیک, الکتریسیته, سازه, ارتعاشات, استاتیک و ... را دارد. نرم افزار ANSYS که از روش اجزای محدود برای مدلسازی و تحلیل در آن استفاده می شود. در این روش مدلهایپیچیده ابتدا به اجزای کوچکتر قابل حل تقسیم شده و سپس با ترکیب نتایج بدست آمده از حل هر جزء با یکدیگر پاسخ کل مدل در هر نقطه بدست می آید. روش اجزای محدود برای حل مسائل پیچیده با هندسه، نوع مصالح و بارگذاری دلخواه ابداع گردیده است.

شهریور

10

1395

Inventor (طراحی و مدل سازی پیشرفته)

رم‌افزار INVENTOR محصول شرکت AUTODESK و از برنامه‌های قوی در زمینه طراحی و مدلسازی می باشد. نرم‌افزاری قوی با امکان فراگیری ساده برای طراحی و مستند سازی ۲ و ۳ بعدی دارای واسطه کاربری مناسب، خصوصیات و امکانات مفید برای طراحی قطعات صنعتی و حتی کل خط تولید می باشد. این برنامه از سال ۲۰۰۷ به طور منظم تولید می گردد و در این سال با وارد شدن نمونه کامل آن بسیاری از کاربران قدیمی برنامه‌ های اتودسک و اتوکد نظیر مکانیکال دسکتاپ را خوشحال ساخت زیرا این برنامه تمامی نیازهای طراحی، نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی را یکجا گردآورده بود. از قابلیت‌های این نرم‌افزار وجود یک سری عملیات ساخت و مدلسازی مخصوص بوردهای کامپیوتری و قطعات سخت‌ افزاری وابسته به آنهاست. این برنامه شامل بخش مدلسازی جامد و سطوح می باشد که به نامه PART SURFACE MODELING می باشد. بخش ASSEMBLY یا همان مونتاژ با بهره گیری از امکانات بسیار بالا در شبیه سازی حرکت و جوشکاری برای اتصالات و سوارکردن قطعات پیچیده کاربردی دارد. این نرم‌افزار قابلیت طراحی پروتوتایپ و هر گونه قالبی را دارد و نیز این قابلیت را دارد که تحلیل‌های مختلفی از طرحتان در محیط نرم‌افزار انجام دهید. کاربرد: مدلسازی قطعات سخت افزاری کامپیوتر همچنین مدلسازی در زمینه PIPE ها، اتصالات و جوشها در بین قطعات و در نهایت مدل کردن یک مخزن یا سکوی نفتی، تحلیل حرارتی آماری، بازدهی، مغناطیسی و...

مهر

1

1395

After Effects

ه کاربران امکان طراحی تصاویر متحرک را با افکت های مختلف می دهد. برای استفاده از این نرم افزار محدودیتی وجود ندارد و می توان در امور مختلف از آن بهره مند شد. فیلم ، کارتون ، ویدیوهای موبایل و اینترنت از جمله مواردی است که می توان از این نرم افزار در آنها استفاده کرد. می توانید بر روی فیلم ها و فایل های ویدیویی خود با فرمت های مختلف ، افکت های جذاب ایجاد کنید و برای زیبایی آنها بیافزایید و در نهایت ایده خود را به واقعیت تبدیل کنید. اما یکی از مشخصات همیشگی نرم افزارهای شرکت ادوبی نیز در این نرم افزار از یاد نرفته و آن امکان استفاده کاربران کاربران حرفه ای و مبتدی است که هرکدام می توانند با توجه به نیاز و دانش خود از امکانات نرم افزار بهره مند شوند.

مهر

1

1395

Edius

EDIUS یکی از برترین نرم افزارهای گرافیکی کار روی فیلم جهت میکس و مونتاژ فیلم های مختلف به حساب مي آيد. کافي است تدوين گر باشيد، آنوقت شهرت، محبوبیت و کاربرد ادیوس نيز به گوش شما رسيده است. نرم افزار EDIUS در مراکز جهانی، شبکه های تلوزیونی کشور (صدا و سیما)، استدیو های گرافیکی و فیلم سازی و … کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

شهریور

25

1395

Preimere ( تدوین و صداگذاری فیلم)

نرم افزاری که با نهایت امکانات و تکنولوژی ها ویرایشی قدرتمند را برای فیلم ها امکان پذیر می سازد. اکثر فیلم هایی که امروزه ما با نهایت کیفیت و استفاده از انواع تکنولوژی و ویرایشی حرفه ای مشاهده می کنیم با این محصول ادوبی تدوین شده اند

مهر

5

1395

Maya

مایا یکی از پیشرفته‌ترین نرم‌افزار انیمیشن و مدل سازی و متحرک سازی سه بعدی است که به طور گسترده در استودیوهای فیلم سازی، انیمیشن و همینطور صنعت بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌شود. البته نقطه قوت مایا در ابزارهای مدل سازی آن است و در شرکتهای بزرگ نیز بیشتر از این خصیصه اش استفاده می‌کنند. تکنولوژی NURBS بکار رفته در این استودیو انیمیشن سازی، باعث کمک به طراحی بهینه اشیاء طبیعی از جمله چمن، گیاهان، مو و... می‌شود. توانایی بالا در Rendering که با استفاده از موتور قدرتمند mentalray و وجود Materialهای متنوع در این نرم‌افزار از جمله موارد کلیدی آن است. از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار، انعطاف‌پذیری و قابلیت‌های شخصی سازی (customization) آن است که به کاربران حرفه‌ای اجازه می‌دهد به سادگی محیط آن را به دلخواه خود تغییر دهند.

شهریور

15

1395

Vray

v-ray یک پلاگین معروف و کاربردی و حرفه ای برای تری دی مکس می باشد که بوسیله کمپانی chaos group تولید شده است .در واقع vray به عنوان یک موتور رندر بوسیله ی آنالیز نور و سایه ها و متریال های مخصوص به خود رندرهای واقع گرایانه را از صحنه های شما به ارمغان می آورد. توضیح پلاگین Plug-in : پلاگین ، برنامه ای می باشد که به تنهایی کاربردی ندارد و بر روی یک برنامه بزرگتر دیگر نصب می شود و قابلیت هایی را به برنامه اصلی اضافه می کند که قبل از نصب پلاگین وجود نداشته است.

شهریور

20

1395

حسابدار فروش

شغل حسابداري فروش از مشاغل حوزه مالي و بازرگاني بوده و شايستگي هاي از قبيل ثبت و صدور فاكتورهاي فـروش و صدور اسناد حسابداري مربوط به فروش داخلي و خارجي، كنترل تراز مـشتريان و وصـول مطالبـات مـشتريان را دارد و بـا مدير فروش و بازاريابي، مدير مالي، كارمند فروش، مسئول بازاريابي و فروش خارجي و مـسئول كنتـرل انبـار محـصول در ارتباط مي باشد

مهر

20

1395

حسابدار مالیاتی

حسابدار مالیاتی کسی است که پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم بتواند در یک واحد اقتصادی مسئولیت انجام امور مالیاتی مربوط به آن واحد اقتصادی شامل: محاسبات مربوط به مالیات بر درآمد ، مالیات حقوق و سایر مالیات های تکلیفی ، کنترل و بررسی مدارک و مستندات حسابداری از دیدگاه مالیاتی و محاسبه و پاسخگویی به مراجع مالیاتی را بر عهده داشته باشد.

شهریور

10

1395

حسابدار دولتی

حسابدار دولتي كسي است كه علاوه بر داشتن مهارت در حسابداري تكميلي از عهده انجام امور مربوط به تشخيص حسابها، تنظيم اسناد مالي، بودجه، عمليات حسابداري سپرده ها، بانك و تهيه صورت مقايرت، تنظيم حساب در آمد و هزينه اختصاصي، بستن حسابها و تنظيم حسابهاي نهايي، تهيه انواع صورتهاي مالي مهم در موسسات دولتي، انجام عمليات مالي طرحهاي عمراني ادارات دولتي شهرستانها، شهرداريها و تهيه لايحه تفريق بودجه برآيد.

شهریور

15

1395

حسابدار صنعتی درجه 1

حسابدار درجه ١ صنعتي كسي است كه علاوه بر مهارت حسابدار درجه ٢ صنعتي بتواند از عهده انجام عمليات مندرج در استاندارد برآيد و همچنين از تئوريهاي مربوطه اطلاعات كافي داشته باشد.

شهریور

15

1395

حسابداری صنعتی درجه 2

حسابدار صنعتي مقدماتي كسي است كه بعد از گذراندن دوره هاي آموزشي لازم بتواند از عهده درك مفاهيم حسابداري صنعتي، طبقه بندي هزينه ها و گزارشات مربوطه، روش ثبت حسابداري مواد در دفاتر، ثبت حقوق و دستمزد در حسابداري صنعتي، هزينه يابي در موسسات توليدي، شناخت هزينه يابي سربار در موسسات توليدي برآيد.

مهر

10

1395

حسابدار حقوق و دستمزد

حسابدار حقوق و دستمزد كسي است كه پس از گذراندن دوره هاي آموزشي لازم، توانايي محاسبه حقوق و دستمزد و تنظيم گزارشات لازم را با توجه به اصول و مفاهيم حسابداري، قوانين جاري و اطلاعات فردي كاركنان داشته باشد

مهر

15

1395

رایانه کار حسابداری مالی

رايانه كار حسابدار مالي از مشاغل حوزه خدمات ،گروه شغلي امور مالي و بازرگاني است وشامل وظايف: ايجاد دوره مالي و دسترسي كاربران در حسابداري مكانيزه، بكارگيري كدينگ حسابداري مناسب با فعاليت شركت، طبقه بندي حساب هاي تفصيلي در نرم افزار،انجام عمليات مربوط به چك هاي دريافتي و پرداختي، تهيه صورت مغايرت بانكي، انجام عمليات گردش كالا در انبار، انبارگرداني، انجام عمليات فروش محصولات و خدمات شركت، تهيه انواع گزارش هاي انبار و فروش، انجام محاسبات حقوق ماهانه، عيدي، بازخريد مانده مرخصي، بازخريد سنوات، ثبت و نگهداري دارائي ثابت و محاسبات استهلاك و فروش دارايي، انجام عمليات پايان سال مالي، تهيه گزارش هاي مورد نياز پايان سال مالي و تحرير دفاتر ميباشد وبا مشاغل حسابداري ،حسابرسي، مديريت وحسابداري فروش در ارتباط است.

شهریور

15

1395

حسابداری عمومی تکمیلی

حسابدار عمومي تكميلي كسي است كه بعد از گذراندن دوره هاي آموزشي لازم بتواند از عهده بكارگيري مفاهيم نظري حسابداري، انجام عمليات مربوط به مطالبات، سفارشات و پيش پرداخت ها، موجودي ها، دارايي هايي ثابت مشهود، دارايي هايي نامشهود، ساير دارايي ها و تشخيص مفاهيم سرمايه گذاري و انجام عمليات مربوط به بدهي ها و تعهدات و تهيه و تنظيم صورتهاي مالي و تجزيه و تحليل آن و نسبتهاي مالي برآيد.

شهریور

28

1395

حسابداری عمومی پیشرفته

حسابدار عمومي پيشرفته كسي است كه بتواند از عهده تشخيص انواع شركت و انجام عمليات حسابداري شركتهاي سهامي، غيرسهامي، تعاوني و تنظيم و نگهداري حسابهاي شركت سهامي، تنظيم ترازنامه و حساب تصفيه در مواقع انحلال شركتها برآيد

شهریور

10

1395

حسابداری عمومی مقدماتی

حسابدار (عمومي مقدماتي) از مشاغل حوزه خدمات گروه شغلي امور مالي بازرگاني بوده و وظايف آن شامل: شناسايي مفاهيم و تعاريف حسابداري، تشخيص مفروضات واصول حسابداري، كاربرد معادله حسابداري ، شناسايي رويداد هاي مالي و ثبت در دفاتر و اسناد حسابداري، تهيه گزارش هاي مالي وصورت هاي مالي اساسي، ثبت حسابداري بازرگاني، انجام حسابداري موجودي كالا، عمليات حسابداري وجوه نقد، ثبت اسناد تجاري، اصلاح حسابها و اشتباهات حسابداري و بستن حسابها، بكارگيري رايانه و نرم افزارExcel در حسابداري است و با مشاغل حسابداري در ارتباط است.

شهریور

25

1395

رباتیک

در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برای گروه سنی 7 تا سال 14

مهر

5

1395

EKIDS 2

این دوره شامل : (Email-internet-Paint-Excel)

شهریور

25

1395

EKIDS 1

این دوره شامل مبانی کامپیوتر - ویندوز - ورد

مهر

10

1395

نقاشی و خلاقیت

این دوره شامل: روانشناسی رنگ، کشف استعداد و خلاقیت کودک ، برگزاری نمایشگاه از نقاشی های کودکان، این دوره در سه سطح برگزار میگردد، با انواع تکنیک های مداد رنگی -پاستل - گواش - آبرنگ -کلاژ - نقاشی سه بعدی -نقاشی دیواری و ......

مهر

17

1395

SAP

نرم افزار SAP : اين نرم‌افزار در حدود سي سال است که در طراحي و آناليز سازه مورد استفاده قرار مي‌گيرد. دانشجويان و مهندسان عمران و رشته‌هاي وابسته، حداقل يک بار با اين نرم‌افزار سر و کار داشته‌اند. اين نرم‌افزار تمامي نيازهاي لازم براي طراح را يکجا فراهم مي آورد و در ساخت سازه‌ها به طور عملي مورد استفاده قرار مي گيرد. آموزش اين نرم‌افزار بسيار سريع است و به زمان طولاني براي يادگيري نيازي نيست. قالب‌هاي آماده‌اي که در نرم‌افزار پيش‌بيني شده باعث مي‌شود که طراح قادر به شبيه‌سازي طرح‌هاي بسيار پيچيده باشد. به طور کلي برنامه SAP2000، نرم افزاي براي همه مهندسان و هر پروژه ايي است. اين برنامه قابليت آن را دارد که قالب بتني ايستا، کوچک و ساده 2D را تحليل کند. همچنين قالب هاي بزرگ و پيچيده 3D را به شکل تحليل هاي پويا و غيرخطي ارائه مي دهد.

مهر

1

1395

SAFE

نرم افزار SAFE اين برنامه که مخصوص طراحي انواع دال ها مي باشد توسط شرکت سي اس آي وابسته به دانشگاه برکلي در کاليفرنياي جنوبي به منظور طراحي دال هاي بتني ساخته شده است. اين نرم افزار داراي محيط گرافيکي قدرتمندي است که تمامي عمليات مربوط به ايجاد و اصلاح مدل ، بهينه سازي طرح و نمايش نتايج خروجي در آن صورت مي گيرد. از قابليت هاي مهم آن مي توان به الگوريتم هاي جديد تحليل مدل ، توليد خودکار شبکه اجزائ محدود ، روش حل سريع معادلات و سيستم مديريت حجم زياد اطلاعات اشاره کرد. به کارگيري المان هاي خمش صفحه اي دقيق ، استفاده از تنش هاي کل که نتايج قابل قبولي را بدون نياز به يک شبکه اجزاء محدود ريز به وجود مي آورد و همچنين امکان طراحي بر اساس آئين نامه طراحي بتني آمريکا و ساير آئين نامه هاي معتبر از ديگر قابليت هاي برنامه است. در برنامه SAFE امکان فراخواني هندسه مدل و همچنين نيروها براي "پي" و يا تغيير مکان ها براي دال ها از برنامه ETABS وجود دارد. امکان ارسال پلان به اتوکد براي نقشه هاي اجرائي از ديگر قابليت هاي اين نرم افزار محسوب مي شود.

شهریور

20

1395

ETABS

نرم افزار ETABS تحليل و طراحي سازه ها ساختماني از قابليت هاي اين نرم افزار محسوب مي شود. مهمترين قابليت هاي تحليلي اين برنامه عبارتند از: شناخت المان هاي ساختمان و طبقات محاسبه خودکار جرم و مرکز جرم انتقال بار هاي ثقلي از کف ها به تيرها توليد و توزيع بارهاي جانبي بين تراز طبقات مدل سازي المان هاي پوسته اي و رامپ ها قابليت هاي طراحي برنامه نيز شامل موارد زير مي باشند: طراحي قاب هاي فولادي طراحي قاب هاي بتني طراحي ديوارهاي برشي طراحي تيرهاي مرکب

شهریور

10

1395

ANSYS

نرم افزار ANSYS نرم افزار ANSYS از دسته ابزارهای تحلیلی است که یک نرم افزار چند گانه است و قابلیت تحلیل مسائل گوناگون و متنوع مهندسی از قبیل حرارت, سیالات, مغناطیس, الکترواستاتیک, الکتریسیته, سازه, ارتعاشات, استاتیک و ... را دارد. نرم افزار ANSYS که از روش اجزای محدود برای مدلسازی و تحلیل در آن استفاده می شود. در این روش مدلهایپیچیده ابتدا به اجزای کوچکتر قابل حل تقسیم شده و سپس با ترکیب نتایج بدست آمده از حل هر جزء با یکدیگر پاسخ کل مدل در هر نقطه بدست می آید. روش اجزای محدود برای حل مسائل پیچیده با هندسه، نوع مصالح و بارگذاری دلخواه ابداع گردیده است.

آبان

15

1395

SOLID WORKS

یکي از اين نرم افزار هاي مطرح که تقريبا به تمامي نيازهاي يک مهندس طراح جامه عمل پوشانده ,SolidWorks ساخت شرکتي به همين نام است که البته چند سالي است که زير مجموعه Dassault System ,سازنه CATIA قرار گرفته است. مي توان به جرئت ادعا کرد که قويترين نرم افزار مهندسي در دو زمينه RealTime و GUI است. در زمينه اتوماسيون طراحي تقريبا همرده CATIA قرار دارد ,در دنياي نقشه کشي براي مهندسان مکانيک از MDT کاملا برتر است و Help آن نيز تقريبا به گستردگي و کارايي Help MATLAB مي باشد و به راحتي به نرم افزار هاي ديگري مثل ANSYS, Visual NASTRAN, CATIA , EXCEL و ... ارتباط برقرار مي کند

آبان

25

1395

CATIA

نرم افزار کتیا نرم افزاری قوی برای طراحی به کمک کامپیوتر ( CAD )، مهندسی ( تحلیل ) به کمک کامپیوتر ( CAE ) و ساخت به کمک کامپیوتر ( CAM ) از سیستمهای مطرح روز دنیا در صنایع هوافضا ( هواپیما سازی )، دریائی، عمران (ساختمانی)، خودرو سازی، طراحی سازه، ادوارات صنعتی، کارخانجات لوازم خانگی و ... که از این نرم افزار در پرسه های طراحی صنعتی خود استفاده می کنند. از نتایج استفاده این نرم افزار میتوان کاهش زمان طراحی، کاهش خطا در طراحی، بهینه کردن طرح کاهش زمان تولید، افزایش کیفیت محصول و افزایش سود دهی را نام برد.

آبان

15

1395

CARRIER

CARRIER نرم افزار کریر CARRIER یکی از قدیمی ترین و در عین حال جامع ترین نرم افزارهای موجود جهت محاسبات بار سرمایی و گرمایی ساختمان ها با کاربردهای مختلف می باشد. این نرم افزار قدرتمند امکانات بسیار زیاد و کاربردی را در عین سادگی و کاربری آسان دراختیار مهندسان تاسیسات و مکانیک قرار می دهد. هم اکنون در بسیاری از نقاط جهان ازاین نرم افزار به عنوان مرجع محاسبات تاسیسات مکانیکی استفاده می گردد. در کشور ماایران نیز این نرم افزار مورد تایید سازمان نظام مهندسی قرار گرفته و هم اکنون پروژه های تاسیساتی و طراحی های انجام گرفته توسط این نرم افزار مورد تایید قرارخواهد گرفت. کاربرد این نرم افزار: طراحی تهویه مطبوع و انتخاب دستگاههای تهویه مطبوع از قبیل چیلر، هواساز، انتخاب تجهیزات را برای فضاها ی تعریف شده با سیستم های مختلف، پکیج یونیت

مهر

5

1395

تکنیک کلاژ

کلاژ(تکه‌چسبانى) کلاژ شيوه‌اى است که در آن مصالح مختلفى از قبيل مقوا، بريده روزنامه، پارچه، عکس، اشياء و ... روى سطح بوم يا هر زمينهٔ ديگر چسبانده مى‌شود و يک ترکيب‌بندى ايجاد مى‌کند. به اين ترتيب گاه روى زمينهٔ نقاشى شده قرار مى‌گيرد و آن را تکميل مى‌کند و گاه به تنهايى بکار مى‌رود. نقاشان کوبيست و بعد ديگران اين شيوه را بکار مى‌بردند

شهریور

10

1395

تمپرا

تمپرا تمپرا شيوه‌اى است قديمى در نقاشى که در آن ماده رنگى با ماده‌اى ژلاتينى که معمولاً زرده تخم‌مرغ يا زرده و سفيده است با آب مخلوط مى‌شود و روى زمينهٔ آماده شده بکار مى‌رفت در اين شيوه رنگ‌ها بعد از خشک شدن روشن‌تر مى‌شوند

مهر

25

1395

نقاشی روی شیشه

نقاشى پشت شيشه اين نوع نقاشى از زمان‌هاى گذشته با شيوه‌هاى مختلف در هنرهاى مردمى بيشتر کشورها بکار رفته است. تاريخچه اين نوع نقاشى در ايران به عهد صفويان باز مى‌گردد

شهریور

28

1395

تكنيك نقاشي با اكولين

اکولین اکولین ماده ای رنگی وترکیبی است از جوهر و پیگمنت. اکولین شبیه به آبرنگ می باشد ولی برخلاف رنگ های روغنی و یا آبرنگ که نیازمند فرم دهی به شکل قرص یا تیوپ بوده و با افزودن مواد کمکی و پرکننده استفاده می شوند، مستقیمآ از مواد رنگساز تهیه می شود و به صورت محلول به کار می رود. اکولین از رنگ های محلول در آب است البته می شود دست ساز آن را هم خرید. کسانی هستند که رنگ اکولین را خودشان می سازند و می توان از آنها خواست که مواد ثابت کننده رنگ را زیادتر بریزند. آن موقع راحت می توانید روی هر سطحی مثل بوم هم کار کنید و اگر دستمال خیس هم رویش کشیده شود، رنگ ها مخلوط نمی شود. بهترین مقوا برای کار با اکولین کاغذ های آبرنگ مثل کاغذ دست ساز، اشتن باخ و گاهی فابریانوست که البته در مورد آخر در صورتی امکان پذیر است که کاغذ زیاد خیس نشود و زیاد قلم مو نخورد چون الیاف کاغذ کنده می شود و کارمان را خراب می کند. اکولین مثل آبرنگ است ولی آن جرمیت و حالت گچی را ندارد درنتیجه خیلی شفاف است و مایع .

مهر

15

1395

تكنيك نقاشي با مدادرنگي

امکانات مدادهاى رنگى از ابتداى اختراع آن، نظر بسيارى از هنرمندان نقاش را به خود جلب نمود. بيشتر تصويرگران و طراحان تبليغاتى از اين ابزار ساده آثار ماندگارى بوجود آورده‌اند. روش مدادرنگى مى‌تواند با روش‌هاى ديگر مثل آبرنگ، گواش و غيره ترکيب شود. مداد رنگى کاربردهاى بسيار وسيعى دارد. از اين ابزار مى‌توان براى طرح‌هاى مقدماتى و يا اثرى با تمام جزئيات بهره برد. اين وسيله هم کاربرد طراحى دارد و هم کاربرد نقاشي. استفاده از اين تکنيک نياز به تجربه کافى دارد. به‌جز کاغذهاى صيقلي، بقيه کاغذها قابل استفاده در اين تکنيک هستند گونه‌اى از مدادهاى رنگي، اصطلاحاً مدادهاى آبرنگى هستند که فضاهايى شبيه به آبرنگ را مى‌توان با آنها ايجاد نمود. در اين روش با کمک قلم‌مو و آب اثر مداد رنگى محو مى‌شود و سبک و سياق آبرنگ ديده مى‌شود ولى ردّ مداد رنگى همچنان به‌چشم مى‌خورد در نقاشى با مداد رنگى مى‌توان شيوه‌هاى متنوعى به‌کار برد؛ از جمله شيوهٔ خطي، سايه‌پرداز، شيوهٔ خراش و ... معمولاً از شيوهٔ خطى و سايه‌پردازى بيشتر استفاده مى‌شود.

مهر

15

1395

تكنيك نقاشي با پاستل

پاستل پاستل نوعى تکنيک خشک است که ويژگى بافت مخمل‌نما را دارد. اما خيلى زود کثيف مى‌شود و تحت تأثير رطوبت و نور قرار مى‌گيرد. اين تکنيک در قرن هيجدهم رايج شد. در پاستل رنگ‌ها قابل ترکيب نيستند و اين عمل روى کاغذ زمينه و در حين کار صورت مى‌گيرد. از اين‌رو تعداد رنگ‌هاى پاستل زياد است در اين تکنيک کاغذ مخصوص پاستل بايد انتخاب شود و به‌دليل حساس بودن اين ماده رنگى پس از پايان کار بايد از فيکسايتو استفاده کرد و بعد در قاب شيشه‌اى قرار داده شود و در اين حالت اثر در فاصله‌اى اندک از شيشه قرار گيرد و به شيشه نچسبد

شهریور

25

1395

تكنيك نقاشي با اكريليك

اکريليک اين تکنيک با رنگ‌هاى اکريليک انجام مى‌شود که محلول در آب هستند و انعطاف‌پذيرى زيادى دارند و خيلى زود خشک مى‌شوند. اين رنگ‌‌ها مقاومت خوبى دارند

مهر

25

1395

تكنيك نقاشي با آبرنگ

آبرنگ در آبرنگ با رقيق کردن رنگماده مى‌توان سايه‌روشن‌هاى زيبايى ايجاد کرد و با ايجاد لايه‌هاى نازک درخشندگى را نشان داد. در اين تکنيک زمينهٔ نقاشى اهميت زيادى دارد. از نمونه‌هاى کار آبرنگ در دوران‌هاى گذشته، نقاشى‌هاى روى ابريشم در خاور دور است. کاربرد کامل‌تر آبرنگ در انگلستان بخصوص قرن هيجدهم متداول شد. در اين روش گاه خطوط اصلى طراح با مداد يا قلم و مرکب مشخص مى‌شود و بعد به‌وسيلهٔ آبرنگ تکميل مى‌گردد و گاه از ابتدا با قلم‌مو و آبرنگ کار شروع مى‌شود. در اين شيوه، کيفياتى از مناظر و موضوعات را مى‌توان به‌وجود آورد که با تکنيک‌هاى ديگر امکان‌پذير نمى‌باشد. آبرنگ‌ها به‌صورتى تيوپى يا قرص وجود دارند. در اين روش از سفيد استفاده نمى‌شود وسفيدى خود کاغذ به‌کار برده مى‌شود

شهریور

25

1395

تكنيك نقاشي با رنگ روغن

اين تکنيک نياز به قلم‌موهاى تخت دارد و معمولاً روى بوم صورت مى‌گيرد. البته در مواردى روى کاغذ، مقوا، چوب و ... نيز بکار مى‌رود. در هر صورت بايد پيش از آغاز بکار زمينه‌سازى آن انجام شود. رنگ‌هاى روغنى معمولاً به‌صورت رنگ‌هاى روغنى لوله‌اى هستند. لولهرنگ در دههٔ ۱۸۶۰ به‌طور وسيع در دسترس نقاشان قرار گرفت. اين تکنيک از مشهورترين تکنيک‌هاست. در اين روش نقاش اين امکان را دارد که با روى‌هم زدنِ ضربه‌هاى قلم‌مو رنگ‌ها را تغيير دهد. تکنيک رنگ روغن از سدهٔ شانزدهم به بعد محبوبيت زيادى يافته است. در اين روش دير خشک شدن رنگ‌ها اين امکان را فراهم مى‌کند تا رنگ‌ها را درهم بتوان محو نمود پس از پايان کار مى‌توان لايهٔ نازکى ورنى روى کار کشيد. به اين ترتيب هم اثر از نفوذ گردوغبار محفاظت مى‌شود و هم درخشندگى آن حفظ مى‌شود. البته اين مرحله بايد بعد از گذشت زمانى از اتمام کار صورت گيرد تا لايه‌هاى زيرين تابلو کاملاً خشک شده باشد

مهر

15

1395

عكاسي مدلينگ و تبليغاتي

عکاسی مدلینگ و تبليغاتي این شاخه از عکاسی که در ایران بیشتر با نام عکاسی مدلینگ معروف شده است، از جذاب‌ترین شاخه های عکاسی است. به این دلیل که این عرصه از عکاسی ، عرصه ی یکه تاز خلاقیت شماست تا هرآنچه از رنگ و نور و طرح و فرم در ذهن دارید، در قاب دوربینتان و با کمک مدل انسانی مناسب ثبت کنید. این کارگاه در ۴ بخش اصلی با عناوین زیر می باشد : عکاسی استودیویی : نحوه ورود به بازار حرفه ای عکاسی تبلیغاتی، آشنایی با نورپردازی تخصصی محصولات(مقدماتی)، فتوشاپ کاربردی در عکاسی تبلیغاتی ( مقدماتی ) کارگاه نورپردازی مدلینگ : آشنایی با بازار مد در ایران و جهان، نورپرازی( مقدماتی)، گریزی بر عکاسی پوشاک-اکسسوار-پرتره، فتوشاپ کاربردی در عکاسی مد ( مقدماتی ) کارگاه ویرایش عکس : شامل کار با بخشهای مرتبط و مورد نیاز در عکاسی استودیویی با نرم افزارهای adobe photoshop , adobe lightroom , adobe bridge کارگاه ایده تا اجرا و ساخت Portfolio : چگونه یه سفارش رو از ابتدا تا انتها انجام داده و آن را به بهترین شکل به سفارش دهنده ارایه دهیم کارگاه مارکتینگ در عکاسی: شامل هدف گذاری، نحوه معرفی خود، نحوه برقراری ارتباط کاری، جایگاه سازی

مهر

10

1395

عكاسي ديجيتال

عکاسی دیجیتال به فرایند ثبت تصاویر به وسیلهٔ دریافت و ثبت نور برروی سطح حساس به نور حسگر الکترونیکی گفته می‌شود. الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور حسگر تأثیر می‌گذارد و باعث ثبت تصاویر می‌گردد. عکاسی دارای سه ویژگی علمی، صنعتی (اقتصادی) و هنری است. عکاسی به عنوان یک پدیده علمی تولد یافت و به شکل یک صنعت گسترش یافت و همچنین جنبه‌های هنری نیز در آن ظهور کرد. اين دوره شامل * شناخت دوربین دیجیتال و اجزای آن * انتخاب رزولوشن و نوع فایل * انتخاب کارت حافظه و اجزای جانبی دیگر * آشنایی اولیه با تنظیمات مهم دوربین - مدهای عکاسی - تنظیم اتوفوکوس - تنظیمات نورسنجی - زوم * روش نگهداشتن دوربین هنگام عکاسی * انتقال عکس به کامپیو‌تر * نگهداری و مرتب کردن عکس‌ها تنظیمات اساسی نورسنجی و تراز سفیدی * مثلث نورسنجی (ایزو – شا‌تر – دیافراگم) - اثر دیافراگم در عکاسی (توضیح ساده عمق میدان) - اثر شا‌تر در عکاسی - اثر ایزو در عکاسی * انتخاب سرعت شا‌تر و دیافراگم * مدهای نورسنجی دوربین * تراز سفیدی *عکاسی با فلاش - انواع فلاش و کاربردهای آن - مدهای فلاش - استفاده از فلاش به عنوان نورپرکننده - عکاسی با فلاش در شب نکته‌های مهم در عکاسی * ترکیب بندی - کادربندی ساده - پیش زمینه و پس زمینه - قانون یک سوم طلایی - دقت به جزئیات و لبه‌ها * انواع نور و تاثیر آن در عکاسی - جهت نور و سایه‌ها - زمان ع

مهر

1

1395

مهندسي شبكه

با پيشرفت علوم رايانه ای و فن آوري اطلاعات هر روزه استفاده از شبكه هاي رايانه ای فراگيرتر و گسترده تر ميگردد. به تبع اين امر، نياز به متخصصين و تكنسين های شبكه نيز در اين عرصه اجتناب ناپذير مي باشد. مدرک تخصصی تکنسين شبکه مربوط به شرکت کامپتيا يا +NETWORK بر آورنده چنين نيازی می باشد. افراد دارای اين مدرک دارای دانش مورد تاييد در زمينه شبکه، توپولوژيها، پروتوکلها، استانداردها، راه اندازی و پشتيبانی شبکه می باشند که معادل نه ماه تجربه کار در شبکه می باشد. دنيای تکنولوژی اين مدرک را به عنوان بهترين نقطه ورود به دنيای شبکه می شناسد.

مهر

1

1395

Illustrator

ادوبی ایلوستریتور(به انگلیسی: Adobe Illustrator) به معنی تصویرگر یک برنامه‌ی کامپیوتری برداری است که برای طراحی در کامپیوتر به کار می‌رود. این نرم‌افزار با ابزار طراحی جهت خلق آثار برداری و افکت های گرافیکی به همراه قلم‌موها (Brush) و بعلاوه افکت‌ها و فیلترهای گرافیکی و ابزار کنترل رنگ به همراه محیط سازگار با فتوشاپ و سایر محصولات ادوبی در اختیار طراحان است. نرم‌افزار Adobe illustrator CS6 یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش به صورت برداری می‌باشد، که کار کردن با آن مشابه کار کردن با نرم‌افزارهایی پیکسلی مانند فتوشاپ است. این نرم‌افزار ابزار طراحی قدرتمند جهت خلق آثار وکتور و افکت‌های گرافیکی به همراه براش-Brushهای متفاوت و ابزار کنترل رنگ که در این نسخه کامل تر شده به همراه محیط سازگار با فتوشاپ و سایر محصولات Adobe را در اختیار طراحان قرار می‌دهد.

مهر

25

1395

In Design

ادوبی این‌دیزاین(Adobe InDesign) یک برنامه‌ی کامپیوتری رایج در زمینهٔ نشر رومیزی ساخت شرکت ادوبی است. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن متون و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است و عمدتا بصورت مستقیم برای نگارش و ویرایش متون و نیز ایجاد و تغییر فایل‌های تصویری بکار نمی‌رود. از این نرم‌افزار بیشتر در آماده‌سازی مجلات، کتابها، سررسید ها، برشور های تبلیغاتی و مانند آن‌ها استفاده می‌کنند

مهر

17

1395

Corel Draw

CorelDRAW نرم‌افزاری کاملاً حرفه‌ای برای طراحی گرافیکی است. شما با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید وکتور را طراحی کنید یا به صورت کاملا حرفه ای صفحه بندی را انجام دهید. طراحی چند بعدی و ابزاری مسیریابی این نرم‌افزار برای طراحی بسیار کارآمد هستند. قابلیت‌های ویرایش عکس این نرم‌افزار و ابزار طراحی وبسایت آن در نوع خود بی نظیر می‌باشند. با استفاده از CorelDRAW و امکانات منحصر به فرد آن برای ویرایش تصاویر و کار با فونت‌ها، ابزار حرفه‌ای طراحی گرافیکی و طراحی سایت آن می‌توانید خلاقیت خود را درزمینهٔ طراحی افزایش دهید

مهر

10

1395

PLC

Plc PROGRAMMABLE LOGIC CONTROLLER از زمان ورود کنترل کننده های منطقی هوشمند به صنعت، کمتر ازنیم قرن می گذرد اما مزایای این سیستم ها به حدی قابل توجه بوده است که به سرعت جایگزین مدارات کنترلی قدیمی شده و جایگاه خود را در صنایع مختلف بدست آورده اند. در سال های دور، از سیستم های مکانیکی، هیدرولیکی، رله ای و ... به منظور پیاده سازی سیستم کنترل در صنایع استفاده می شد. ولی در سال های اخیر استقبال از سیستم های کنترل الکترونیکی از قبیل PLC به شدت افزایش یافته و در اکثر صنایع، این سیستم های نوین جایگزین سیستم های قدیمی تر شده اند. آشنایی با انواع سیستم های کنترل: در هر فرایند صنعتی (در صنایع و کارخانه های مختلف)، نیاز به سیستمی است که بتواند بخش های مختلف فرایند را تحت کنترل قرار دهد تا محصول نهایی تولید شود. به این سیستم، سیستم کنترل، گفته می شود. بدیهی است که هیچ کارخانه ای را نمی توان بدون سیستم کنترل راه اندازی نمود، لذا در همۀ کارخانجات و صنایع، سیستم کنترل وجود دارد. اما آنچه از دیرباز تاکنون در صنایع مختلف تغییر نموده است، نوع سیستم کنترل است.

مهر

5

1395

پردازش تصویر در MATLAB

پردازش تصویر در MATLAB پردازش تصویر در MATLAB با رشد فن آوری جایگاه خاصی پیدا کرده است. هر روز پردازش تصویر با MATLAB در علوم مختلف مهندسی و غیر مهندسی کاربردهای ویژه ای پیدا می کند. پردازش تصویر اولین بار در مصارف نظامی مورد استفاده قرار گرفت و امروزه کمتر فعالیت روزانه ای را می توان یافت که از پردازش تصویر در آن استفاده نشده باشد. لذا آموزش پردازش تصویر با نرم افزارهای قوی ای همچون MATLAB جزو امور بسیار حیاتی برای متخصصین در علوم مهندسی شده است. کاربر پس از گذراندن این دوره توانایی های زیر را پیدا خواهد کرد: - مقدمه در مورد تصویر - انواع تصاویر - دستورات ابتدایی در پردازش تصویر - تبدیل تصاویر - عملیات ریاضی برروی تصاویر - عملیات هندسی برروی تصاویر - فیلترهای خطی و طراحی فیلتر برروی تصاویر - آنالیز و بهینه سازی تصاویر - عملیات برروی تصاویر باینری

مهر

15

1395

MATLAB

MATLAB یک نرم افزار مشهور در زمینه ی مدلسازی و محاسبات ریاضی می باشد که امکان برنامه نویسی نیز دارد. MATLAB یک نرم افزار قوی جهت دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است که اولین نگارش آن در دانشگاه نیومکزیکو و استانفورد در سال ١٩٧٠ در جهت حل مسائل تئوری ماتریسها، جبر خطی و آنالیز عددی بوجود آمد. واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژه MATRIX (ماتریس) و LABORATORY (آزمایشگاه) ایجاد شده‌ است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌ است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند. در هر رشته‌ای که نیاز به محاسبات ریاضی، ترسیم منحنی، شبیه‌ سازی مدل، آنالیز عددی و … باشد، استفاده از MATLAB می‌تواند مفید باشد. مسایلی که در رشته‌های مهندسی معمولاً با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی C و FORTRAN حل می‌شوند، با استفاده از MATLAB بسیار راحت‌تر و سریع‌تر حل می‌شوند.

مهر

10

1395

REVIT

نرم افزار REVIT را می توان بعنوان قوی ترین و سریعترین نرم افزار نقشه کشی و طراحی معماری نام برد. روند کار برپایه ی ترسیم همزمان دو بعدی و سه بعدی می باشد که اطلاعات طراحی ساختمان توسط کاربر به نرم افزار داده شده و بر اساس آن مدل ساختمان ترسیم می شود. المان های ساختمان از جمله در، پنجره ، پله و سایر جزییات بصورت تیپ بندی شده به راحتی بر روی مدل پیاده سازی و بروز می شوند. کیفیت نورپردازی، متریال و رندرینگ این برنامه با نرم افزارنظیر (3D MAX) برابری نموده. همچنین این نرم افزار نقشه های فاز دو و نقشه های اجرائی را به همراه لیست مواد مصالح مصرفی (لیستوفر) ارایه می دهد

شهریور

25

1395

3D MAX

3D MAX یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی مدلهای سه بعدی، انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتری است که توسط شرکت AUTO DESK عرضه گردیده است. دوره آموزشی: به طور خلاصه در این دوره که با رویکرد معماری برگزار می شود تمرکز بر روی ساختن مدلهای سه بعدی ساختمان، اختصاص متریال های مورد نظر به اجسام، استفاده از منابع نوری مختلف جهت نورپردازی صحنه، به کارگیری دوربین ها و ذخیره نقاط دید (VIEW)، ایجاد تصاویر پرداخت شده (RENDER) توسط موتور های رندر گیری V-RAY و در نهایت ایجاد تصاویر سه بعدی از فضای داخلی ساختمان، نمای بیرونی، طراحی سایت و دیزاین های مختلف می باشد.

مهر

17

1395

ICDL1

در این دوره آموزش داده می شود. Icdl1 WORD: صفحه آرایی و ایجاد جداول و فرم های مختلف اداری و تحقیقاتی، داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي پردازش متن از جمله (WORD) را بدانند و همچنين كاربرد روزانه آن را (ايجاد، ويرايش، قالب بندي، جدول بندي، كار با تصاوير و....) فرا گيرند. EXCEL: انجام عملیات محاسباتی و رسم نمودار و تجزیه و تحلیل آماری، داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي صفحه گسترده از جمله (EXCEL) را بدانند و همچنين لازم است بتوانند از توابع و فرمول هاي مقدماتي رياضي و كاربردي استفاده کنند. ACCESS: وارد کردن اطلاعات، طراحی فرم های لازم، گزارش گیری خودکار از آنها، در اين مهارت داوطلبان بايد مفهوم پايگاه داده در رايانه را متوجه شوند و همچنين بتوانند در حالت مقدماتي جداول پايگاه داده اي با پرس و جو هاي مقدماتي را ايجاد و ويرايش كنند. POWERPOINT: ارائه مطالب با کامپیوتر، ساخت برنامه های نمایشی و تبلیغاتی، داوطلبان بايد بتوانند از ابزارهاي ارائه مطلب رايانه به خصوص نرم افزار (POWER POINT) به خوبي استفاده نمايند. به اين صورت كه امكان ايجاد اسلايدها و ويرايش و قالب بندي متون و تصاوير درون آن را داشته باشند.

مهر

20

1395

فتوشاپ

PHOTOSHOP یکی از نرم افزارهای گرافیکی است که اساس کار آن بر پایه ی BITMAP می باشد. نرم افزار فتوشاپ متعلق به شرکت ADOBE بوده و برای ایجاد طرح های زیبای هنری، کارت ویزیت، متون 3 بعدی، ویرایش و رتوش تصاویر مورد استفاده ی کاربران قرار می گیرد. فتوشاپ دنياي وسيعي دارد و تسلط بر همه ابزارهاي آن نياز به تلاش زياد و تمرين مداوم فراوان دارد .

شهریور

20

1395

طراحی وب سایت

عبارت HTML مخفف HYPER TEXT MARKUP LANGUAGE به معنای زبان نشانه گذاری فوق متن است. HTML زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و در واقع سنگ بنای وب است به طوری که کلیه کدهای صفحه از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به این زبان تبدیل شده و توسط مرورگر نمایش داده می شوند. به عبارت دیگر مرورگرها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای ASP و PHP را نمی شناسند و کد قابل فهم برای آنها HTML می باشد. دستورالعملهای این زبان، برچسب (TAG) نام دارند که محتوای یک صفحه وب، به وسیله آنها، نشانه گذاری شده به عبارت ساده تر یعنی نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، توصیف می شود. هریک از برچسب های HTML معنا و مفهوم خاصی دارند و تاثیر مشخصی بر محتوا می گذارند. مثلا TAG های مشخصی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند (LINK) به صفحات دیگر در HTML تعریف شده اند. یک سند HTML یک فایل متنی ساده است که با پسوند HTM یا HTML نام گذاری شده و حاوی TAG های HTML می باشد. مرورگرهای وب، که قادرند TAG های HTML را درک و تفسیر کنند تک تک TAG ها را از داخل سند HTML خوانده و صفحه وب متناظر با آن سند را نمایان سازی می کنند. CSS مخفف کلمه CASCADING STYLE SHEETS و به معنی "برگه های پشت سر هم و مشبک" است. ویژگی مربوط به HTML که توسط کنسرسیوم وب (W3C) توسعه یافته و به نویسندگان اسناد HTML و کاربران آن، امکان می دهد تا برگه های مشبک را به اسناد HTML خود متصل نمایند. برگه های مشبک شامل اطلاعات مربوط به آماده سازی چاپ و چگونگی ظهور صفحه مانند فونت متن داخل صفحه است JQUERY یک کتابخانه جاوا اسکریپت می‌باشد که برای ساده کردن نوشتن اسکریپ‌های سمت مشتری در (HTML) طراحی شده است. ج

شهریور

25

1395

آرشيكد

ARCHICAD یکی از نرم افزارهای طراحی ساختمان است با این مزیت که با ساخت یک پروژه‌ی دوبعدی حجم سه‌بعدی آن نیز ساخته می شود. نرم افزار آرشیکد سریعترین نرم افزار برای انجام پروژه های معماری می باشد. زیرا درحین ترسیم پلان میتوان در پنجره های دیگر نرم افزار برش نما سه بعدی پروژه ترسیمی رامشاهده نمودوبدین ترتیب می توان اشکالات را همزمان در تمام مراحل ترسیم پروژه رفع نمود. آرشیکد یک برنامه ی است که دقیقا بر اساس نیازهای یک معمار و برای طراحی فاز ۲ به صورت همزمان دو بعدی و سه بعدی طراحی شده است. اولین حسن برنامه نسبت به برنامه های مشابه به ساختار برنامه نویسی آن مربوط می شود. در این نرم افزار مبنای دو بعدی و سه بعدی از هم جداست و با وجود حجم بالای فایل های تولیدی هیچگاه سیستم کند نمی کند. همه ی نرم افزار های گروه CAD به عنوان ابزار برای طراحان عمل می کنند اما بی اغراق می توان گفت آرشیکد بیش از یک ابزار و نزدیک به یک دستیار است که کاربر را یاری می کند تا حین ترسیم با حرکت بین پلان، برش و نما ایرادات فنی را شناسایی و رفع کند

شهریور

20

1395

اتوكد

AUTOMATIC COMPUTER AIDED DRAFTING نقشه کشی و طراحی خودکار به کمک کامپیوتر در دسامبر 1981 برنامه ای توسط شرکت AUTODESK بنام اتوکد (ورژن 1) جهت ترسیمات ساده هندسی به دنیا عرضه شد اما نرم افزار چنان مورد توجه کاربران قرار گرفت که شرکت سازنده ترغیب به ساخت و ارایه نسخه های کاملتر برنامه شد به طوری که در سال 2000 میلادی نرم افزار اتوکد به عنوان پرکاربرد ترین نرم افزار جهانی شناخته شد. همزمان با تبلور علوم کامپیوتری این نرم افزار نیز مسیر نمو و بلوغ خود را طی نموده و کار کردن برای کاربران بسیار لذت بخش و سریع شده است. تقربیا می توان گفت این برنامه فصل مشترکی برای نرم افزار های ترسیمی (DRAFTING)، طراحی (DESIGN)، تحلیلی (CAE) و حتی تولیدی(CAM) شده است. کاربرد نرم افزار بگونه ای فراگیر بوده که اکثر برنامه های نظیر که حتی توسط شرکت های دیگری ارایه شده اند با فرمت ورودی و خروجی اتوکد (DWG) سازگاری دارد.

شهریور

20

1395

اندروید

زبان برنامه نویسی سیستم عامل اندروید ANDROID به زبان ساده سيستم عاملي است براي دستگاه هاي موبايل و گوشي هاي هوشمند که توسط بيش از 30 کمپاني معروف پشتيباني مي شود. آندرويد اوپن سورس است و توسعه دهندگان مي توانند با استفاده از ANDROID SDK برنامه هاي مختلفي براي اين سيستم عامل بنويسند. در واقع اندرويد بستري را فراهم مي کند تا برنامه نويسان بتوانند هرچه سريعتر و بهتر برنامه هايي بسازند که از تمام ويژگي هاي يک گوشي هوشمند استفاده کند. اندرويد به معناي واقعي “باز” (OPEN) است، يعني برنامه نويس مي تواند از تمام قدرت يک تلفن همراه استفاده کند. اندرويد امکان استفاده از توابع داخلي گوشي موبايل همچون شماره گيري، فرستادن SMS يا استفاده از دوربين گوشي را به برنامه نويسان مي دهد تا بتوانند اپليکيشن هاي قدرتمند و کاربردي براي کاربران بسازند.

شهریور

17

1395

ICDL2

ICDL2 مبانی: (آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات کامپیوتری) در اين مهارت داوطلبان مفهومي كلي از فناوري اطلاعات و كار با نرم افزار و سخت افزار رايانه و عملکرد اجزای سخت افزار را فرا خواهند گرفت، همچنين با شبكه هاي اطلاعاتي و كاربرد روزانه برنامه هاي كاربردي رايانه آشنا می شوند. ویندوز: (توانایی استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایلها و پوشه ها) داوطلبان مي بايست امكان استفاده از رايانه و سيستم عامل را فرا گيرند و بتوانند تنظيمات اصلي دلخواه خود را در ويندوزانجام دهند. همچنين لازم است كار و مديريت فايل هاي رايانه اي از جمله كپي، حذف و .... را بتوانند به راحتي انجام دهند. اینترنت: (آشنایی با مفهوم اینترنت و کار با صفحات اینترنتی) از قبیل جستجو ی اینترنتی به بهترین شکل ممکن، جستجوی پیشرفته و ساختن صندوق پستی، ارسال و دریافت EMAIL در این دوره آموزش داده می شود.