دوره های آموزشی

مهر

10

1395

عكاسي ديجيتال

عکاسی دیجیتال به فرایند ثبت تصاویر به وسیلهٔ دریافت و ثبت نور برروی سطح حساس به نور حسگر الکترونیکی گفته می‌شود. الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور حسگر تأثیر می‌گذارد و باعث ثبت تصاویر می‌گردد. عکاسی دارای سه ویژگی علمی، صنعتی (اقتصادی) و هنری است. عکاسی به عنوان یک پدیده علمی تولد یافت و به شکل یک صنعت گسترش یافت و همچنین جنبه‌های هنری نیز در آن ظهور کرد. اين دوره شامل * شناخت دوربین دیجیتال و اجزای آن * انتخاب رزولوشن و نوع فایل * انتخاب کارت حافظه و اجزای جانبی دیگر * آشنایی اولیه با تنظیمات مهم دوربین - مدهای عکاسی - تنظیم اتوفوکوس - تنظیمات نورسنجی - زوم * روش نگهداشتن دوربین هنگام عکاسی * انتقال عکس به کامپیو‌تر * نگهداری و مرتب کردن عکس‌ها تنظیمات اساسی نورسنجی و تراز سفیدی * مثلث نورسنجی (ایزو – شا‌تر – دیافراگم) - اثر دیافراگم در عکاسی (توضیح ساده عمق میدان) - اثر شا‌تر در عکاسی - اثر ایزو در عکاسی * انتخاب سرعت شا‌تر و دیافراگم * مدهای نورسنجی دوربین * تراز سفیدی *عکاسی با فلاش - انواع فلاش و کاربردهای آن - مدهای فلاش - استفاده از فلاش به عنوان نورپرکننده - عکاسی با فلاش در شب نکته‌های مهم در عکاسی * ترکیب بندی - کادربندی ساده - پیش زمینه و پس زمینه - قانون یک سوم طلایی - دقت به جزئیات و لبه‌ها * انواع نور و تاثیر آن در عکاسی - جهت نور و سایه‌ها - زمان ع

مهر

15

1395

عكاسي مدلينگ و تبليغاتي

عکاسی مدلینگ و تبليغاتي این شاخه از عکاسی که در ایران بیشتر با نام عکاسی مدلینگ معروف شده است، از جذاب‌ترین شاخه های عکاسی است. به این دلیل که این عرصه از عکاسی ، عرصه ی یکه تاز خلاقیت شماست تا هرآنچه از رنگ و نور و طرح و فرم در ذهن دارید، در قاب دوربینتان و با کمک مدل انسانی مناسب ثبت کنید. این کارگاه در ۴ بخش اصلی با عناوین زیر می باشد : عکاسی استودیویی : نحوه ورود به بازار حرفه ای عکاسی تبلیغاتی، آشنایی با نورپردازی تخصصی محصولات(مقدماتی)، فتوشاپ کاربردی در عکاسی تبلیغاتی ( مقدماتی ) کارگاه نورپردازی مدلینگ : آشنایی با بازار مد در ایران و جهان، نورپرازی( مقدماتی)، گریزی بر عکاسی پوشاک-اکسسوار-پرتره، فتوشاپ کاربردی در عکاسی مد ( مقدماتی ) کارگاه ویرایش عکس : شامل کار با بخشهای مرتبط و مورد نیاز در عکاسی استودیویی با نرم افزارهای adobe photoshop , adobe lightroom , adobe bridge کارگاه ایده تا اجرا و ساخت Portfolio : چگونه یه سفارش رو از ابتدا تا انتها انجام داده و آن را به بهترین شکل به سفارش دهنده ارایه دهیم کارگاه مارکتینگ در عکاسی: شامل هدف گذاری، نحوه معرفی خود، نحوه برقراری ارتباط کاری، جایگاه سازی

شهریور

27

1395

عکاسی آتلیه و پرتره

عكاس پرتره و آتليه جزوهنرهاي نمايشي مي باشد و شامل وظايف شناخت انواع چهره و راالت آن ، اجزاي تركيب بندي ، انتخاب لنف مناسب ، نورپردازي و عكاسي پرتره و در نهايت روتوش و ويراي عكس مي باشد و با مشاغل عكاسان ، تصويربرداران در ارتباط مي باشد .

تیر

1

1395

عکاسی صنعتی

عكاس صنعتي و تبليغاتي شاخه جواهرات و اشياي درخشنده جفء مشاغل وروه هنرهاي نمايشي مي باشد و شامل تنظيمات خاص دوربين ، ساخت پي زمينه و پس زمينه عكس ، تركيب بندي ، چيدمان ، نورپردازي و عكاسي از جواهرات و فلفات براق و اشياي درخشنده مي باشد . اين شغل با مشاغل عكاسي عمومي ، ديجيتال و نورپردازي در ارتباط مي باشد .

شهریور

13

1396

عکاسی طبیعت

یکی از لذت بخش ترین ژانرهای عکاسی ، عکاسی از طبیعت است. عکاسی طبیعت سرشار از حس زندگی ست که مورد علاقه بسیاری از عکاسان حرفه ای و آماتور می باشد. در این سبک توجه عکاس به محیط طبیعی اطراف معطوف است که شامل عکاسی از مناظر طبیعی، حیات وحش شامل حشرات و پرندگان، عکاسی از زیر آب و دریا و عکاسی از ابرها میباشد. معمولا این ژانر را با عکاسی لند اسکیپ یا منظره اشتباه می گیرند. در عکاسی لند اسکیپ بخشی از محیط طبیعی همراه با سوژه انسانی یا سازه های ساخت دست انسان به تصویر کشیده میشود. اما در عکاسی از طبیعت ملاک فقط عکاسی از محیط طبیعی بدون حضور انسان یا سازه های انسانی است.

مهر

13

1396

عکاسی آنلیه بیرون ااز آتلیه

هر عکاس پرتره در موقعیت خارج از آتلیه با چالش‌های خاصی مانند توجه به جزئیات مربوط به سوژه مورد نظر، پوز سوژه، نورپردازی و ترکیب‌بندی روبروست. شاید یکی از بزرگترین اشتباهات عکاسان غیر حرفه‌ای در محیط باز، عدم توجه کافی به صحنه پس زمینه عکس پرتره است. عکاسانی که به اندازه کافی به جزئیات موجود در کادر عکس‌شان دقت نمی‌کنند، نتیجه کارشان عکسهایی خواهد بود که تمرکز کافی بر روی سوژه وجود ندارد. هیچ عروس یا فارغ‌التحصیل دانشکده‌ای بابت عکسی پول نمی‌دهد که در آن یک شاخه درخت به پشت سرش چسبیده باشد! چنین المان‌های مزاحمی، تمرکز روی سوژه اصلی را به هم می‌زنند و به کیفیت کار عکاس لطمه زیادی وارد می‌کنند.

شهریور

13

1396

عکاسی خبری

عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به عکس‌هایی گفته می‌شود که پیام و هدف اصلی آنها خبر رسانی است و آنگونه که کارشناسان رسانه تعریف می‌کنند؛ عکاسان خبری، همان نویسندگان مقاله و مخبران خبر به وسیله تصویر یا همان عکس هستند. سه تعریف رایج دربارهٔ عکاسی خبری وجود دارد: هنری است که برای قصه‌گویی عکاسانه به کار گرفته می‌شود تا زندگی را مستند کند. پدیده‌ای جهانی است و به همه مربوط است و از محدودیت‌های زبانی و فرهنگی عبور می‌کند. فتوژورنالیسم ما را به عکس‌هایی ارجاع می‌دهد که یک داستان را بیان می‌کند؛ مثل عکس‌هایی که در رسانه‌های خبری می‌بینیم یا مجلات، گاه‌نامه‌ها یا هفته‌نامه‌ها. این عکس‌ها می‌تواند دربر گیرندهٔ عکاسی مستند، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی در صحنه، عکاسی ورزشی، زندگی جاری، علایق انسانی و به تصویر کشیدن شیوه معاصر و رایج زندگی باشد. اما نکتهٔ مهم در این بخش این است که در فتوژورنالیسم روایت عکس مقدم بر قضاوت است، یعنی باید عکس، دیگران را به قضاوت بکشد، پس لازم است به عکاسان خبری گفته شود: سعی نکنید قضاوت خود را به عکس القا کنید. در فتوژورنالیسم، عنوان یا مضمون مقدم بر عکس است و باید به مخاطبان و بینندگان و کسانی که داوری می‌کنند کمک کند تا خودشان داستان یا ماجرا را کشف کنند.

آبان

13

1396

عکاسی شب

در این شاخه از عکاسی به شما نکات و تنظیمات کلیدی عکاسی در شب را آموزش خواهیم داد تا بتوانید عکسهای فوق العاده ای بگیرید. ما نه تنها تنظیمات مناسب برای عکاسی در شب را به شما خواهیم گفت، بلکه نکاتی راجع به کنترل کردن رنگها، برنامه ریزی برای عکاسی و… را هم بررسی می کنیم. بیرون رفتن در شب و عکاسی در هوای تاریک یکی از هیجان ترین راه ها برای پیشرفتتان در شاخه های مختلف عکاسی است.

4

13

96

عکاسی ابنیه تاریخی

هدف اصلی از عکاسی حرفه ای معماری ، گرفتن تصاویر زیبا از ساختمان ها است، اما عکاسی معماری فقط به عکس های کلی از ساختمان محدود نمی شود بلکه یک فرم هنری را در خود جای داده که می تواند نتایج بسیار زیبایی داشته باشد. عکاسان به طور طبیعی می تواند زیبایی ها را در یک دیوار آجری را ببینند و شروع به عکس گرفتن از آثار معماری کنند. در عکاسی معماری آگاهی از بنای تاریخی موردنظر است، عکاس باید برای کسب اطلاعاتی از بنا و بازدید از آن وقت کافی صرف کرده و هنگام بازدید زوایای متفاوت آن را ارزیابی کند. در مورد اغلب بناهای تاریخی، مطالبی در کتابها چاپ شده که برای شروع راهنمایی های مناسبی را در اختیار عکاس قرار می دهد.